ניקוי ארובות

ניקוי ארובות – למה זה חשוב?

רוב הארובות המותקנות בישראל אינן אותן ארובות הסקה המוכרות לנו מספרי הילדים ומן הסרטים. רוב הארובות הן פתחי פליטה של מנדפים המיועדות לסלק מן החדר שבו מותקן המנדף את העשן ואת הריחות הרעים ואדי החומרים המסוכנים שנקלטים בתוך המנדף. זקוקים לנקות את הארובה שלכם? התקשרו לחברת ליר ניקוי מנדפים וארובות ותקבלו שירות מהיר, אמין וטוב.

ניקוי ארובות – מהי ארובה?

הארובה היא, כאמור, פתח ליציאת העשן והריחות הרעים. היא עשויה לרוב מצינור בקוטר משתנה המחובר אל המנדף המותקן במטבח, או במעבדה הכימית, ומשם נמשכת עד לגג או לחלק העליון של הקיר, שם היא מצוידת פעמים רבות במפוח.
הסכנה הכי גדולה מהזנחת הניקיון של הארובה נשקפת מהצטברות שכבת שומן בתוך הארובה. אדי השומן עולים מן הבישולים ומתעבים על דפנות הארובה. כשהם מתקררים עוד הם מתקשים והופכים לשכבה שומנית קשיחה העוטפת את הארובה בחלקה הפנימי. בשל כך, אם חלילה תתלקח יחידת המנדף המותקנת במטבח, יתפשטו הלהבות גם אל הארובה. שכבת השומן הקשיחה תהפוך לחומר בערה שיעצים את הלהבות ויהפוך את השריפה למסוכנת ולבעלת פוטנציאל נזק גדול.

ניקוי ארובות – כיצד מתבצע ניקוי הארובה?

תהליך ניקוי הארובה הוא עניין שכדאי להשאיר לבעלי המקצוע. בחברת ליר ניקוי מנדפים וארובות מגיעים אל הלקוחות על פי הזמן שנוח להם ומטפלים בכל שדורש טיפול. הניקוי מתחיל בהליך בדיקה של מצב הארובה. בדומה לתחומים רבים – ככל שהלקוח מקפיד על טיפול תקופתי, כך מצבה של הארובה יישמר תקין מטיפול לטיפול. כאשר מאבחנים שקיימת שכבת לכלוך באחד ממקטעי הארובה מבצעים אנשי המקצוע ניקוי תוך שימוש בכלים ייעודיים. אין בארובה אף חלק שלא ניתן להגיע אליו בתהליך הניקוי. במידת הצורך, אפשר גם לפתוח פתחים בארובה. פתחים אלה יוצרו במיוחד עבור שירותי הניקיון.

ניקוי ארובות – אל תשכחו את המפוח

ניקוי הארובות אינו מסתיים בקרצוף הדפנות הפנימיות של הארובה. אחד החלקים החשובים ביותר בארובה הוא המפוח השואב את האוויר המזוהם מתוך הארובה. בעבר היו מפוחים רבים שפיזרו את האוויר המזוהם בחוץ, אך לנוכח המודעות לחשיבות השמירה על איכות הסביבה, מותקנים כיום בקצה של ארובות רבות מפוחים המכילים מסנני אוויר.בדומה לדפנות הארובה, גם המפוח הופך למלוכלך יותר ויותר, ככל שרב השימוש בארובה. הלכלוך המצטבר על המפוח עלול לגרום לתקלות טכניות בתפקודו ולכן חשוב מאוד לשמור על המפוח נקי ככל שניתן.

Call Now Button