מנדפים כימיים

מנדפים כימיים

מנדפים כימיים הם אחד מאמצעי הבטיחות החשובים ביותר בתפעול מעבדות כימיה. זאת משום שהם מגנים על העובדים במעבדה מפני חשיפה לחומרים מסוכנים, בייחוד לחומרים הכימיים הנדיפים, שעלולים להגיע אל מערכת הנשימה. אם אתם מחפשים חברה טובה ואמינה לניקיון מנדפים כימיים, פנו אל חברת ליר ניקוי מנדפים וארובות וקבלו שירות מהיר, אמין ויעיל.

איך עובדים המנדפים הכימיים?

מדובר, למעשה, במתקן אוורור מתקדם השואב לתוכו את החומרים המסוכנים ומונע מהם להתפזר בחלל החדר. באופן עקרוני, ישנן שתי תצורות עיקריות למנדפים הכימיים – מנדפים בעלי צינור סילוק ומנדפים שאין להם צינור סילוק. בשני המקרים מדובר במתקן ששואב את האוויר המזוהם. בהתקן בעל צינור הסילוק – נפלט האוויר המזוהם אל מחוץ למבנה. כאשר אין צינור סילוק, מנטרל המנדף הכימי את החומרים המסוכנים ומחזיר לתוך החדר את האוויר הנקי. ישנם מנדפים כימיים שפותחו במיוחד לעיסוק בחומרים העלולים להתפוצץ והם גם כוללים זכוכיות מגן עמידות.

מנדפים כימיים – סוגי מסננים שונים

על מנת שיוכלו לסנן את החומרים המסוכנים כיאות, ישנם סוגים שונים של מסננים שניתן להתקין במנדפים הכימיים. ניתן, ואף רצוי, להתאים מראש את המסנן אל החומרים שאיתם עובדים, במידה ואכן ידוע מראש באלו חומרים יעבדו בתוך החדר. התאמת מסננים נעשית גם במנדפים המותקנים במטבחים לצורך קליטת העשן והשומן השרוף של הבישול.
מנדפים כימיים רבים מכילים מספר סוגים של מסננים. כך, למשל, ניתן להתקין מסננים העשויים סיבי זכוכית המשמשים כשלב הראשון בקליטת החומרים המסוכנים, מסנני נייר, המכילים גם פוליאסטר והמחוזקים באלומיניום, משמשים גם הם לקליטת הריחות הרעים ולאיסוף השומן השרוף שמתאדה. לאחר מכן מותקנים מסנני בד הממשיכים בפעולת סינון החומרים המסוכנים עוד לפני שלב המסננים המתקדמים העשויים פחם, ולפני שלב המפוח. לאחר מכן מגיע המסנן האלקטרוסטאטי המעבה את האדים המסוכנים והופך אותם לנוזל שניתן להעביר למכלי סילוק. מסנני הפחם מונעים את העברת הריח הרע ומסנני הנירוסטה מווסתים את השאיבה של השמן לפני שהוא מגיע אל הארובה.

עמידה בתו התקן הישראלי המחמיר 1839

אנחנו, בחברת ליר ניקוי מנדפים וארובות, משתמשים במוצרים העומדים בתקן הישראלי 1839 הנחשב לאחד המחמירים בעולם. אנחנו מקפידים על עבודה מקצועית, תוך שימוש בכלי עבודה ייעודיים ותוך שמירה על סביבת העבודה שבה מנוקה המנדף הכימי. אנחנו מגיעים לכל חלקי הארץ ומעניקים שירות בכל תנאי מזג האוויר. השירות הטלפוני שלנו ניתן 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, לכל לקוחותינו.

Call Now Button